top of page

yumurta

eli bensusan

15.10.2022 cumartesi

16.00 - 17.50

Atölyenin hikâyesi “mutlak başlangıç ve mutlak son” fikirlerine karşı, zamansallığı yeniden tanımlayan ve doğum-ölüm gibi anları sürekli devam eden bir döngünün kritik noktaları olarak gören bir düşüncenin ürünü olan Andy Weir’in “The Egg” (yumurta) isimli kısa öyküsüne dayanır. Katılımcıların başlangıç-son, birliktelik-ayrılık gibi kavramları hikâye üzerinden düşünmeye başlaması ve sonuç olarak ruh-beden, birey-toplum ilişkilerini yeni bir perspektifte görerek, kolektif bir çalışmada ikilikleri kırarak, üreterek deneyimlemesini hedefler.

Yumurta atölyesinde; andy weir’in “The Egg” (Yumurta) isimli kısa hikayesi toplu bir şekilde görselleştirilerek bir kitapçık haline dönüştürülecektir.

 

 Notlar:

- Katılımcıların kolaj, grafik tasarım, resim, illüstrasyon, dijital manipülasyon, karışık mecralar gibi metin ve görselliğin birlikte kullanıldığı bir şekilde ifade etmeye hevesli olmaları beklenmektedir. 

- Dijital çizim yapmak isteyen katılımcılar gerekli ekipmanları ile atölyeye katılım sağlamalıdır. 

- Katılımcıların kendilerini ifade etmek istedikleri doğrultuda diledikleri materyaller ile (kurşun kalem, pilot kalem, renkli kuru kalem, marker, suluboya.. vs.) katılım sağlaması beklenmektedir.

- Kontenjan 15 kişi ile sınırlıdır.

Asset 158.png
bottom of page